سلام ، به سایت شرکت هرمس خوش آمدید.

Hermes_Logo

بهترین نرم افزارهای مجازی سازی

بهترین نرم افزارهای مجازی سازی

مجازی سازی را در یک مفهوم ساده می‌توان به معنای ایجاد نسخه مجازی -به جای نسخه فیزیکی- از هرچیزی مانند دسکتاپ، سرور، وسیله ذخیره‌سازی یا منابع شبکه، دانست. مجازی سازی از طریق مجموعه‌ای از نرم‌افزارها محقق می‌شود. این مقاله به معرفی بهترین نرم افزارهای مجازی سازی اختصاص دارد که برای کاربران مک و ویندوز قابل استفاده است.

با استفاده از این تکنولوژی می‌توان چندین محیط شبیه‌سازی‌شده یا منابع اختصاصی از یک سخت‌افزار فیزیکی ایجاد کرد. این فناوری به استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت منابع فیزیکی در دسترس و تعدیل بارکاری آن‌ها می‌انجامد.
 

بهترین نرم‌افزارهای مجازی سازی برای کاربران MAC

اگر کاربر سیستم‌عامل مک هستید، احتمالاً برایتان پیش آمده است که نیاز به برنامه‌هایی داشته باشید که اختصاصاً در سیستم‌عامل ویندوز پشتیبانی می‌شوند. در چنین شرایطی شاید سایت‌ها را برای پیدا کردن نسخه همخوان با مک زیر و رو کنید، ولی راه به‌جایی نبرید. حتی شاید با خودتان فکر کنید که از کامپیوتر دوستتان که مجهز به سیستم‌عامل ویندوز است، استفاده کنید. شاید هم تصمیم بگیرید یک کامپیوتر شخصی با این سیستم‌عامل تهیه کنید.

 

بهترین نرم افزارهای مجازی سازی

 

واقعیت امر این است که تمام این انتخاب‌ها هزینه‌بر و زمان‌بر است. در حال حاضر به مدد مجازی ‌سازی می‌توانید با استفاده از ماشین‌های مجازی متعددی که برای سیستم‌عامل مک طراحی شده‌اند، با ایجاد محیط مجازی روی مک، نسخه‌ای از ویندوز را به‌طور همزمان در کنار iOS اجرا کنید.

با این تکنولوژی می‌توانید، برنامه‌هایی را که در ویندوز پشتیبانی می‌شوند، بدون اختلال در عملکرد، اجرا کنید. البته بسته به قابلیت‌های نرم‌افزار این امکان را دارید که سایر سیستم‌عامل‌ها را نظیر لینوکس در محیط مجازی اجرا کنید. در ادامه قصد داریم به معرفی مهم‌ ترین نرم افزارهای مجازی سازی برای کاربران مک بپردازیم.

 

نرم‌افزار Parallels Desktop

این نرم‌افزار بدون شک یکی از محبوب‌ترین نرم‌‌افزارهای ماشین مجازی در میان کاربران مک است. از آنجا که این نرم‌افزار درحال حاضر تنها ابزاری است که از نسخه  Big Sur سیستم‌عامل مک پشتیبانی می‌کند، محبوبیت فزاینده‌ای در بین کاربران مک دارد.

Parallels Desktop، نرم‌افزار محبوب کاربران مک برای مجازی سازی

 

آخرین نسخه این نرم‌افزار (نسخه 17) که در زمان نگارش این مقاله به‌تازگی به بازار عرضه شده است، برای ویندوز 10  و 11 و همچنین سیستم‌عامل Monterey مک (macOS Monterey) بهینه‌سازی شده است.

از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار قابلیت به اشتراک‌گذاشتن پرینتر بین میزبان و ماشین‌های مجازی در کل سیستم‌عامل‌ها است. به علاوه اینکه می‌توان با قابلیت لمس‌همزمان(چند لمسی)، عملکردهایی مانند بزرگ‌نمایی، کوچک‌نمایی و چرخش تصاویر را نیز پیاده کرد.

با استفاده از این نرم‌افزار علاوه بر ویندوز می‌توانید سیستم‌عامل‌های دیگر مانند لینوکس(Linux)، اونیکس(Unix)، اوبونتو(Ubuntu) و مک سرور(macOS Server) را روی ماشین مجازی خود اجرا کنید. نرم‌افزار Parallels Desktop دو حالت برای اجرای سیستم‌عامل‌ها دارد:

حالت اول Coherence mode است که با استفاده از آن می‌توانید رابط ویندوز را مخفی کنید ولی در عین حال امکان استفاده از برنامه‌های تحت ویندوز را داشته باشید. حالت دیگر، قابلیت اجرای رابط ویندوز روی کل صفحه است که به شما حس استفاده از PC را می‌دهد.

 

سایر امکانات Parallels Desktop

با استفاده از این نرم‌افزار قدرتمند می‌توانید حتی سنگین‌ترین برنامه‌های ویندوز نظیر Adobe Suite را بدون ایجاد اختلال در عملکرد برنامه‌ها MAC به آسانی و روان اجرا کنید.

حتی نسخه قدیمی‌تر این نرم‌افزار (نسخه 16) با بهبود 20 درصدی در اجرای DirectX دو برابر سریع‌تر از نسخه‌های پیشین عمل می‌کند. اگر به بازی‌های سنگین علاقه دارید، نسخه‌های جدیدتر این نرم‌افزار لذت تجربه بازی در محیط مجازی را به شما می‌دهد. با این ابزار این امکان را دارید که سیستم خود را متناسب با وظایفی که در آن اجرا می‌کنید(نظیر طراحی نر‌افزار، توسعه و بازی)، بهینه‌سازی کنید.

سایر ویژگی‌های این نرم‌افزار عبارتند از:

  • امکان باز کردن برنامه‌های ویندوز در کنار دسکتاپ مک
  • امکان یکپارچه‌سازی Microsoft Office 365 در سیستم‌عامل MAC . این ویژگی شما را قادر می‌سازد که اسناد خود را در Safari از طریق برنامه اصلی آن‌ها، یعنی Windows Office باز کنید.
  • امکان انتقال سیستم‌عامل BootCamp به ماشین مجازی
  • بهره‌مندی از نرم‌افزارهای جانبی دیگر با خرید نرم‌افزار Parallels Desktop
  • مدیریت فضای دیسک با استفاده از قابلیت بهینه‌سازی خودکار Disk Space و قابلیت خالی‌سازی فضای دیسک با Free Up Disk Space assistant
  • حفظ باتری و افزایش طول عمر آن، در زمان عدم دسترسی به منبع شارژ
  • قابلیت دسترسی از راه‌دور(Remote Access) به دستگاه MAC از طریق تمام دستگاه‌های iOS ، Android یا مرورگر. این ویژگی ارزشمند از طریق Parallels Access برای کاربران مهیا است.

 

نرم‌افزار Apple Boot Camp

در میان بهترین نرم افزارهای مجازی سازی، نرم‌افزار Apple Boot Camp بهترین گزینه برای کاربرانی است که به‌دنبال رفع نیازهای ابتدایی خود از یک سیستم‌عامل در ماشین مجازی هستند. اگر تنها چیزی‌که نیاز دارید، این است که به برنامه‌ای دسترسی یابید که تنها در ویندوز پشتیبانی می‌شود، این ابزار همه آن چیزی است که به‌دنبال آن هستید.